JersyWoo > web business

Lost in the global village

Opouštím Directoglobal

Listopad 2nd, 2009

Mám takovou malou pěknou farmičku webíků, prý se tomu říká MFA 🙂

Dlouho jsem měl na farmě Directoglobal. Bylo to příjemné, stačilo přidat kód a vydělávalo to samo. Stihly mi poslat vždycky peníze i před koncem splatnosti (asi jsem se vždycky trefil ve správný čas). Nyní jsem si, ale všiml, že drtivá většina webů byla pozastavena. Navíc mám pocit z dlouhosáhlé diskuze na Wetrhu, že Directo je Klausovsky řečeno vytunelované. Inzerenti vložili do systému peníze a ty tam teďka nejsou, kde teda jsou, když je webaři nemají? Myslím si, že je na čase „vzít roha“. Lepší je málo platící klient, než velký klient co nemá „šišky“. O bohatství rozhodují aktivní „šišky“ na kontě, pasivní pohledávky nic nevydělají.

Sundávám directo z celé farmy…konec další epochy..

4 komentáře to “Opouštím Directoglobal”

 1. bjeta napsal:

  že jsem tak smělý, čím Directo nahradíš?

 2. jersywoo napsal:

  Directo nebudu ničím nahrazovat. Na webech mám i adsense, které na některých webech vydělává. Domény které vydělávají si nechám a zbytek nechám expirovat. Chci takto provést čistku a zmenšit portfolio na domény které nesou užitek.

 3. Vembl napsal:

  Ahoj Martine. DG není vytunelované a navíc už nikomu nic nedlužíme, takže webmasteři peníze mají, ne že ne. Klidně mohu pověsit všechny přijaté a vydané platby a dokázat tak mé tvrzení.

  Upřímně řečeno DirectoGLOBAL dotuji z jiných peněz již od června 2009, kdy vypukla ta hrozná panika kolem soumraku patičkářů na Seznamu. Peníze, které jsem do DG vloži se mi již nikdy nevrátí a celková ztráta DirectoGLOBAL je mínus 200 000 Kč. Nicméně stále platí a platit bude jednoduchá věc – pokud budu u kormidla já, tak to vždycky nějak srovnáme, navíc nyní již v systému takřka nejsou vyplatitelné peníze, takže již budeme platit včas. To uvádím jenom pro upřesnění. Ale nezlobím se na tebe, že chceš z DG odejít. Máš na to právo. Třeba tě přesvědčí nový systém, který doufám již brzy představíme a který se stane nástupcem DG. I to je důvod proč DG stále držím, protože věřím, že ten nový systému bude fungovat a má šanci uspět. Každopádně ti přeji hodně štěstí s Placla.cz – to je hezký projekt.

 4. jersywoo napsal:

  Vembl: Michale, že tě to baví dotovat. Webový projekt chápu jako učetní jednotku a buď je učetní jednotka v zisku nebo v červený propasti. Zvláště v businessu, kde se v podstatě točí cizí prachy.

  Ps: weblog kontroluji jednou týdně, tak tu jsou prodlevy s komentáři.

Leave a Reply