JersyWoo > web business

Lost in the global village

První návštěvníci

Únor 12th, 2007

Začal jsem z externích zdrojů linkovat inzerci zdarma a na web přišli první návštěvníci. Objevili se také první inzeráty, moc nadšený z inzerátů na pochybnou domácí práci nejsem. Ale co se dá dělat, holt spam je všude a někdy i první. K linkování jsem ozkoušel Karbanův seznam katalogů, tak jsem zvědavý jakou sílu ty weby budou mít, pokud mi vůbec zaregistrují odkaz. Současný stav po zaregistrování Seznamem a Googlem je:

inzerce: google – 96 pozice, seznam – nenalezeno do 100 pozice

inzerce zdarma: google – 24 pozice, seznam – 24 pozice

Napadla mě dobrá myšlenka, zkusit místo nezaměřených katalogů malé lokální věnující se určitým městům. Tyto odkazy asi nebudou mít takovou sílu, ale občasný příchozí návštěvník bude přesněji zaměřen. Od více lidí se my sešel požadavek, aby v pravo na stránce u měst byl i počet inzerátů z toho určitého města. Takže příště na tom zapracuji, ale bude to tragický pohled (jak je komentováno u předchozího zápisku) na samé nuly.

Další marketingový nápad na službu je generovat kromě RSS i malé kousky kódu do stránek, kde by se zobrazovali nejnovější inzeráty z města nebo v kombinaci s rubrikou. Něco podobného dělá například idnes.cz Tvůrci lokálních webů by měli další prvek do stránek a inzerce zpětné odkazy včetně návštěvníků.

3 komentáře to “První návštěvníci”

  1. Radek Nový napsal:

    Poslední odstavec se mi jeví značně nadějně a lepší než pouhé odkazy. V současné době pro náš web například vytváří kód jeden server se zaměřením na reality, kde se návštěvníkům budou zobrazovat nabízené nemovitosti za posledních 14 dní…

  2. admin napsal:

    Zajímevé, včera jsem zde psal komentář, a ten se zde již nezobrazuje. Chyba, či co??

  3. jersywoo napsal:

    Chyba byla u mě, že mi dlouho trvalo než jsem se dostal ke schvalování komentářů.

Leave a Reply