JersyWoo > web business

Lost in the global village

V české verzi Adsense roste konkurence (a ceny)

Březen 10th, 2007

Toto je už druhá verze článku psaná v rozmezí 3 týdnů. Jsem uživatel Adsense i Adwords. Nejdříve jsem si všiml , že v Adwords stoupá u některých slov minimální cena pro spuštění kampaně. Což mě pěkně štvalo, protože při odhadu ceny za klik jsem musel nasadit vyšší cenu než jsem chtěl a počkat týden než se reklama proklikala abych mohl maximální cenu snížit na úroveň, kterou jsem byl schopen akceptovat. Nyní zpětně jako uživatel Adsense musím říci, že můj odhad se potvrdil. Na mých sledovaných webech kde zobrazuji Adsense se mi obdržená odměna za klik ztrojnásobila a jsem zase skoro na částkách, které jsem vydělával první měsíc při nasazení Adsense. Také se Vám zvedají ceny? Přivítám komentáře s vlastními zkušenostmi.

6 komentářů to “V české verzi Adsense roste konkurence (a ceny)”

 1. Pavel napsal:

  Nemam sice AdSense na webu v cestine, ale me zkusenosti jsou nasledujici:
  Mira prokliku je dlouhodobe konstatni (web ma 90% navstevniku z vyhledavace – Googlu)
  CPM kolisa pomerne vyrazne. Myslim, ze na zacatku mesice jsou prokliky nejdrazsi – google zobrazuje inzerenty, kteri maji nastavenou vyssi cenu za proklik. Postupne se lepe placeni vycerpaji (maji nastavenou urcitou vysi kampane) a ceny za prokliky klesaji. Pokus se dostanu na 0,1 centu za proklik, je to uspech. Vyjimecne se zadari i klik za 1 dolar 🙂 Tot me shrnuti nasazeni AdSense; Jinak, jakou miru prokliku mam povazovat za dostatecne vysokou a uz s reklamami nehybat? – tot me vecne dilema 😉

 2. Pavel napsal:

  Mala oprava: uspech je prumerna cena prokliku 0,1 dolarum, tedy 10 centu 🙂

 3. jersywoo napsal:

  >prumerna cena prokliku 0,1 dolarum, tedy 10 centu
  Tvůj průměr je můj sen,při mém počtu průměrných denních prokliků, v tu chvíli bych mohl jet na Bahamy a už nemuset (dočasně) pracovat.

 4. Pavel napsal:

  Neboj, urcite se tam jednou potkame 😉 – chce to jen cas a vytrvat…

 5. jersywoo napsal:

  Oki, ale žádnej dvojdomek, ale vlastní rezidence a založíme českou oblast. 🙂
  I když teď u jednoho webu mi začla stoupat cena za prokliky na polovinu „snu“. Na Bahamy to není, ale hypotéku to zaplatí.

 6. Nick napsal:

  Orientovat se na dobre placena slova, na anglickych webech jsou slova, ktera vynaseji i na ty Bahamy 🙂

Leave a Reply