JersyWoo > web business

Lost in the global village

Webkamera na vašich stránkách

Srpen 29th, 2004

Článek popisuje jednoduché zprovoznění webkamery na vaše stránky. Popisuju způsob jakým to mám zprovozněné na tomto weblogu.
Co je třeba ?

Samozřejmě nějaká webkamera. Je v podstatě jedno jakou použijete, na web se kvůli datové velikosti hodí rozlišení tak do 200×200 pixelů (cca 5-8kb). Obrázky vám bude snímat a posílat na ftp server program BooruWebCam ke stáhnutí na www.booru.net . V sekci download naleznete booruWebCam 1.2.99-special edition (312kb ZIP). Dále je potřeba nějaký ten server s ftp přístupem a stránka se scriptem (přesněji se zdrojovým kódem bude to v html).
Instalace BooruWebCam

Je to jednoduché, rozbalte (rozzipujte) a podle instrukcí nainstalujte.Hi.
Nastavení BooruWebCam

Po spuštění BWC(booruWebCam) se vám ve spuštěných aplikacích (ve Win XP vpravo dole na monitoru) zobrazí nová šedá ikonka. Klikněte na ní pravým talčítkem myši a vyberte „settings“. V položce „ftp“ nastavte připojení k vašemu ftp serveru (pozor na cílové adresáře). V položce „image“ si můžete vybrat kvalitu výsledného JPG, jestli chcete na obrázku datum, popisek na obrázku, a obnovování obrázku v vteřinách. Další položkou z menu je „camera setting -> format..“ zde nastavte velikost obrázku. Používám 176x144px. A mělo by to být všechno, pokud nepoužíváte atypickou instalaci operačního systému nebo deset kamer. Doporučuju ještě v „ftp settings“ zaškrtnout položku zaškrtnout“stop on all FTP errors“ aby vám to hlásilo chyby spojení s ftp serverem.Také zaškrtněte pasivní přenos ftp (dole v okně).
Zdrojáky pro web

Zdrojový kód se skládá ze dvou čístí. První je IFRAME ve stránce a druhý je samostatná stránka načítaná do IFRAME.Upravte si je dle potřeby, je to html4.01

IFRAME do stránky

Leave a Reply