Co dál s inzercí

Inzerci se daří, návštěvnost stoupá a zisky z reklamy také. Procesy administrace se mi daří vychytávat a automatizovat. Začínám se celkem nudit, docházejí nápady. Tak jsem přemýšlel co dál s inzercí. Napadly mě dvě možnosti

1.) propagovat inzerci mimo internet

Mít na každém billboardu a v každých novinách po celé republice reklamu je pěkný nápad. problém je, ale výtěžnost. Nevím o žádné jiné možnosti jak levněji získat návštěvníka než na internetu. Vedu si statistiky a vím, že průměrná výtěžnost je (cenzura) Kč z 1 tisíce návštěvníků. To pro mě znamená, že když nakupuji reklamu na netu, tak moje hranice užitku je, že za tisíc návštěvníků nedám více jak (cenzura) Kč. A to nic nevydělám, to pouze udržím bilanci nákladů a výnosů na nule. Takže nevím co zvolit mimo internetový svět, aby se to vyplatilo. Stačilo by , kdyby nula s nulou pošla. Nejhorší je, že se to nedá řádně objektivně měřit.

2.) vytvořit další jazykové verze pro další státy

Web je celkem samostatný a vyžaduje minimum času, který musím věnovat správě. Takže ani starost o návštěvnost v 100 násobné výši  by mi nezabrala více jak 1 hodinu denně. Zároveň prolinkováním několika inzertních webů z různých zemí by se zvýšila hodnota webů pro vyhledávače (vyšší pozice). Tím bych jednotlivé inzeráty protlačil výše ve výsledkách vyhledávání (serp). protože protlačit inzeráty do serp je pro mě cennější než tam tlačit hlavní stránku webu. Chtělo by to asi nějakého překladatele.

Pobídka: Máte někdo zkušenosti s reklamu webovek mimo internet?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..