Farma na odkazy má pořád smysl

krávaJako odkazová farma se dá specifikovat shluk wubů, které vzájemně odkazují na sebe mezi sebou. Dají se takto jednoduše nahonit zpětné odkazy, protože jak známo vyhledávače mají rády stránky na které vedou zpětné odkazy. Zároveň jelikož vlastní weby bývají ty nejlepší (jak jinak) s vysokýmy ranky je nejlepší odkazovat mezi sebou a celý tento proud ranků zacyklit do sebe, alespoň částečně.

Jak bych dělal odkazovou farmu

Na každý ze svých webů přidám stránku pro výměnu odkazu. Nabuším do ní odkazy na vlastní weby. Odkazy by měli obsahovat nějaké klíčové slovo + jedno vedlejší (jednou před slovem, jednou za slovem). (Poté si otevřu flašku slivovice a petflašku pomerančové limonády, abych chytl spisovatelské střevo.) A začnu obalovat každý odkaz odstavcem s příbuznými slovy, aby zdrojový kód stránky měl dost klíčových slov a stránka dostala jakžtakž relevanci k odkazu. Samozřejmě text by měl být pokud možno unikátní. Zde narážím na problém, proč by na stránce nemělo být moc odkazů, abych netříštil téma stránky. Celkem je i šikovné když odkazy jsou rozumně tématicky pohromadě.

Do stránek bych přidal sem tam i nějaký ten výměnný odkaz aby některé odkazy byly i mimo vnitřní síť webů kde se střádá rank. Tímto bych získal první odkazy z vnějšku farmy. A jako poslední by byla činnost, která se dá jednoduše outsourcovat: zaplatit někoho za registraci odkazů do katalogů.

Proč si myslím, že linkfarmy stále fungují

Hodně webmasterů vyměňuje odkazy mezi sebou, čímž dochází k nechtěnému zacyklení odkazů mezi sebou. Přitom, když někdo z nich udělá nový web, vymění odkazy se svými oblíbenými “kamarády” tak se najednou web dostane ve výsledkách vyhledávání znatelně nahoru.

Bůů

Fotka krávy je od Vejnara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..