Firma České dráhy – neuvěřitelné dotace!

Při čtení článku České dráhy přepravili nejméně cestujících v historii mi vstaly vlasy hrůzou na hlavě. Poslední věta mě srazila do kolen (přitiskla do židle): „Za loňský rok by měl dopravce dostat přes 12 miliard korun. V přepočtu na jednoho přepraveného cestujícího to činí 74 korun.“ To znamená, že jsme za každého koho České dráhy přepravili, dali soukromé firmě České dráhy 74 korun (průměrně) z našich daní. Mám to jako chápat, že když uvidím jedoucí vlak, tak si mám řící:“ Jé to je krásný, tady ty lidi se vezou a stálo mě to jenom pár tisíc na daních“?

Vlakem nejezdím a nechci za někoho platit, že si vozí prdel vlakem!

9 Replies to “Firma České dráhy – neuvěřitelné dotace!”

 1. Tom@s: ale já tím vlakem nejedu a jsem jejich rukojmí. Někomu cizímu platím za to, že něco dělá? Dáš mi ze svých vydělaných peněz za každou jízdu v autobuse 74 korun?!

 2. Tvá poslední věta mě krapet vyvedla z míry.
  Vlakem nejezdím a nechci za někoho platit, že si vozí prdel vlakem!
  Jsem naprosto plně proti ČD, avšak vlak mi stále přijde jako nejrozumnější způsob dopravy (pro mě osobně – autobusem nemám přímý spoj). Cestování vlakem mi přijde pohodlnější i komfortnější (ne vždy).

  To co mě vadí je:
  1. že české dráhy neumí hospodařit s penězi!
  2. že stát nepodpoří společnost, která je schopná odvést tu samou práci v lepší podobě za méně peněz!

  Ale, nemůžeš se vztekat, že provozovatel železnice dostane dotaci, tu by dostal i pan Jančura. Ber to tak, že údržba silnic stojí tisíce a stát do obnovy silnic investuje hromady peněz (i když to tak někde nevypadá) plus jsou zpoplatněné dálnice plus silniční daň atd…
  Údržba železnice také stojí velké částky…

  Buďme nasraní ne ty, kteří nechtějí aby provozovatel železnice chtěl menší dotace. Nemůžeme být naštvaný na železniční dopravu jako takovou potažmo to, že to stát musí dotovat.

 3. Mirku, tento článek jsem nepojal vůči Regiojetu schválně. Jde mi jenom o dotavání jednoho druhu dopravy. Já chci taky, za každou jízdu autem 74 korun.

 4. presne tak ako mirecekp pise: je to solidarita, dane atd. Tiez sa z mojich dani platia dialnice aj ked po nich nejazdim, z mojich odvodov platia rodiny v nudzi, alebo lenivych ciganov, s tym ale nic nenarobis, pokial to nejde do sukromneho vrecka da sa to este strpiet.

 5. Tom@s: a já chci aby cestující vlakem byly solidární pro změnu se mnou a vždy když pojedu autem mi cestující z vlaku zaplatili 74 korun. 🙂

 6. Tom@s – tak bud také solidární a za každých 100 km ujetých po veřejných silnicích mi zaplať 74 Kč. Nebo za to že ti svítí veřejné osvětlení před domem.

  Pláčete pánové na špatném hrobě, musíte kritizovat vedení českých drah, které takto špatně hospodaří a ještě si dovolí brát statisícové platy. Nikoliv železniční dopravu jako takovou.

  Jen tak mimochodem, naposledy jsem jel vlakem asi před 5 roky.

 7. Nejhorší je, že když chtěla Student Agency nabídnout vlastní vlakovou přepravu, tak stát je akorát vyfuckoval. Oni by totiž všichni pak viděli, že to jde i bez dotací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..