Jak na ochranu soukromí u Adsense

Stejně jako u nás se i na Abakus fóru se řeší v jedné diskuzi nová ochrana soukromí podle Google. Z diskuze vyplynulo, že jejich Adsense nápověda je k tomuto tématu podrobnější.

Citace:
“Ich habe die Schaltung von Anzeigen auf Grundlage von Kategorien der Nutzerinteressen deaktiviert. Ist dennoch die Änderung meiner Datenschutzbestimmungen erforderlich?

Ja, Ihre Datenschutzbestimmungen müssen dessen ungeachtet aktualisiert werden. Auch nach der Deaktivierung der Anzeigenschaltung auf Grundlage von Kategorien der Nutzerinteressen werden auf Ihrer Website weiterhin Anzeigen auf Grundlage von Interaktionen der Nutzer mit Inserenten (z. B. Aufrufe der Websites von Inserenten) angezeigt. Die Datenschutzbestimmungen müssen daher einen Hinweis auf interessenbezogene Werbung beinhalten.

Mit den folgenden Informationen stellen Sie sicher, dass die Datenschutzbestimmungen Ihrer Website bis zum 8. April 2009 dem aktuellen Stand entsprechen.”

Jestli jsem to pochopil správně (moje němčina je nic moc), tak oznámení musí na doméně být , protože se používají cookies pro sledování návštěvníků i když si na svém Adsense účtu tuto funkčnost vypnete.

Dále se v diskuzi lidi vztekaj jako u nás, řešej to právnicky. Objevil se tam i návrh jak má takové upozornění vypadat. Jsem celkem z toho rozladěnej. Novým pravidlům zkusím vyhovět tak, že vytvořím textový soubor s upozorněním a dám ho na každou doménu. Z každé stránky udělám nofolow odkaz na ten text. To bude pěkná pakárna to přiřadit na všechny weby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..