Jak zvýšit clickrate ( počet proklikaných stránek )

Na webu www.freemp3.cz jsem dělal redesign webu.

Dřívější stavba měla statické stránky a dynamicky vkládaný seznam interpretů po levé straně (klasika). Po dvou měsících fungování webu jsem zjistil, že to není to pravé, co většina lidí hledá (očekává). Proto jsem celé stránky udělal dynamické (php + mysql ). Menu jsem udělal v podobě záložek (upravené menu Víta Dlouhého), ve vrchní části s rozdělením na mp3, videoklipy a přidal hudební texty.

Hned první den po uploadu jsem byl překvapen, že z původně průměrně 3 proklikaných stránek návštěvníkem, stoupl průměr na 6 stránek na návštěvníka.
Protože používám na stránkách reklamu aukro.cz a textlink.cz , zdvojnásobil (cca) se počet kliknutí na reklamu při stejném počtu návštěvníků. A hledání google zase prodělalo (cca) poloviční propad v počtu hledání. Zajímavé chování návštěvníků.

Stručný závěr
Pokud se podaří návštěvníka donutit prohlédnout na webu více stránek, je větší šance, že návštěvník klikne na reklamu. Díky tomu, ale méně návštěvníků odejde přes výsledky vyhledávání (odešli přes reklamu). Tohoto procesu se dá využít, pokud potenciál denních návštěvníků je vyčerpán a chcete zvýšit příjmy webu za kliknutí (zobrazení) na banner. Aneb další nápad na výtěžnost s PPC ?

Odkazy:
www.freemp3.cz – sledovaný web
http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/01/efektni-css-zalozky.php – záložky od Víta Dlouhého
www.aukro.cz – aukční server
www.textlink.cz – reklamní textový systém 1:1
www.google.com – fulltextové vyhledávání

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..