Mbank – založení účtu je lehké

Mbank logoRozhodl jsem se, že zkusím Mbank a jejich konto. Porovnal jsem si, které služby ve skutečnosti používám a co za ně platím. Překvapilo mě, že i když Mbank má služby pěkně okousané, tak jejich nabídka je pro mě zcela dostačující. Pro mě by to znamenalo navíc měsíční snížení fixních výdajů o 200 korun. A každý měsíc jeden oběd “zadarmo” si myslím, že za to stojí.

Usedl jsem tedy k prohlížeči a zasurfoval na stránky mbank.cz a začal si zřizovat konto. Vyplnil jsem pár položek (je potřeba mít občanku u sebe) a odeslal. Možnost potvrzení je buď návštěvou Mkiosku nebo kurýrem. Mám to kousek do Kotvy, tak jsem hned vyrazil tam (mají tam pěknou bankéřku, doporučuji). V Mkiosku měli papíry už připravené (cesta od počítače do Mkiosku mi trvala 5 minut!). Bankéřka mě poučila, zodpověděla vzorně mé otázky a chtěla ještě občanku pro ověření a dva podpisy.

Přes internet jsem si chtěl aktivovat konto, ale jejich systém trpí “lidským syndromem pomalosti”, takže elektronické bankovnictví mě do sebe pustilo až druhý den. Aktivace byla také na pár kliků.

Rozhraní elektronického bankovnictví je velice sparťánské, ale dostačující a plnící svůj účel. Vyzkoušet si ho můžete v demo účtu .Mají trochu nepraktické číslování účtů, používají předčíslí (číslo s pomlčkou).

Chcete li mi někdo poslat nějaké peníze, tak uvádím číslo účtu. Klidně mi pošlete 1 korunu, vtipy o 100 krát poslané koruně a mínusovém kontě kvůli poplatkům za přijaté platby se mě už netýkají 😉

670100-2201279975/6210 – fakt blbý číslo na pamatování

3 Replies to “Mbank – založení účtu je lehké”

  1. Předčíslí “670100” není nutné uvádět, všechny bankovní operace fungují i bez něj. Pamatování to sice moc neulehčí, ale leccos usnadní… 🙂
    Až ti přijde karta, nezapomeň nastavit limit pro počet internetových plateb za den (defaultní nastavení bývalo 0, možná už to změnili). Bohužel ještě stále neimplementovali toto nastavení do internetového rozhraní, a tak se musí řešit přes mLinku, což ale stejně zabere jen cca minutu :-).
    P. S. Velmi dobrým nápadem od mBank bylo mFórum (http://mbank.cz/forum/), kde se člověk může dovědět hodně zajímavých informací.

  2. Souhlas, zrizeni uctu je bezproblemove a rychle. Ja si u nich ucet zakladal pred cca 3 mesici a do ted mi neprisla platebni karta. A to jsem to urgoval uz 5x 🙂
    Jinak prostredi ebankingu je prehledne, ale chtelo by dotahnout (nenasel jsem treba ulozeni prijemcu, treba tam nekde je, akorat jsem si nevsiml).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..