Nový prezident – dobře nám tak

Dnešní výsledek prvních prezidentských voleb  pro mě dopadl nepříjemně.   Jsem nespokojen s reakcí občanů na různé druhy politických kampaní. Společnost má velmi krátkou paměť (vyhodí někoho oknem a po čase dveřma pozve dál) a stále reaguje na negativní kamapaně (pokud subjekt nemá co nabídnout, uchyluje se k negativní a  konfrontační kampani na pozitivní kampaň druhého subjektu).

Novým prvkem v této politické kampani oproti dřívějším je prvek xenofobie, který nečekaně u voličů měl úspěch. Na to, že první republika vznikla jako multikulturní stát.. chucpe.

Zahraniční média si to přebrala po svém:

“Mr Zeman is seen as a hard-drinking, chain-smoking politician, known for his witty put-downs of opponents.”

“Although Czechs are generally disillusioned with politics, they turned out in their droves to choose between the two very different candidates – Mr Zeman, the acerbic former Social Democrat prime minister, and Karel Schwarzenberg, the elderly, aristocratic foreign minister.”.

Dodatek: zpětným přemýšlením nad tématy voleb a “volebních tahácích” mě došlo, že volby rozhodla xenofobie českého národa jako reakce na xenofobní kampaň. Nějak se ve mně pocit z výsledku volby změnil na pocit hnusu.

 

1 Reply to “Nový prezident – dobře nám tak”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..