Slovenská policie zabavila servery Websupport.sk

K tomu není co dodat, na netu je odkazů dost: Websupport.sk , Zhabali servery Websupport , Polícia zahabala servery Websupport.sk. Něco podbného se stalo před rokem ve Švédsku Proč nejede Thepiratebay.org. Atd ..
Zabavování serverů je v módě a pokud váš xeft je závislej na serverech (což u mě je), tak je to problém.

Problém 1: Ochrana osobních údajů

Policie občas bývá děravá a tak se třeba náhodně vaše databáze klientů, prodejů, rezervací objeví u konkurence. Velice nemilé překvapení pro webový “byznys”. Jako ochranu bych viděl šifrování dat v maximální míře (nejlépe všechno). Rozhodl jsem se proto, že si více prozkoumám šifrovací metody v mém oblíbeném PHP (MD5 není to pravé ořechové) a začnu v mnohem větší míře šifrovat data na webu. Doufám, že mí zákazníci to ocení (a webhosteři nesežerou za žraní výkonu serverů).

Problém 2: Nefunkční web

Je to jednoduché, když nejedou weby, není žádnej xeft. Hlavní podmínkou funkčnosti je, že když zadáte do prohlížeče www.neco.cz, tak se návštěvník musí dostat na váš web. Jako řešení bych viděl pronajmout si prostor u webhostera na druhý straně zeměkoule (pro jistotu). A webovou aplikaci nastavit tak, aby každý záznam v databázi měl příznaky (inserty, updaty, delety) a cronem jednou za čas (třeba po pěti minutách) přethovat data s příznakem (po přetažení odstraní příznak) na záložní hosting na druhý straně zeměkoule. Když pak z nějakého důvodu nepojede dlouhodoběji hlavní webhoster tak mám k dispozici data na jiném hostingu a stačí přehodit dns z jednoho stroje na druhý stroj (třeba v Austrálii). Teoreticky se pak doba nedostupnosti zkracuje na jeden den a přitom máte i poslední aktuální data.

Doplnění: další možností by bylo vytvářet na serveru duplicitní tabulky (databázi), kde by se duplicitně (zrcadlo) ukládali data s příznaky. Poté by se data přetáhli na druhý hosting a tam se teprve zpracovávali. Tahle možnost by byla náročnější na prostor, ale méně náročná na výkon (nemusí se procházet celá databáze kvůli zjišťování příznaků).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..