Webkamera na vašich stránkách

Článek popisuje jednoduché zprovoznění webkamery na vaše stránky. Popisuju způsob jakým to mám zprovozněné na tomto weblogu.
Co je třeba ?

Samozřejmě nějaká webkamera. Je v podstatě jedno jakou použijete, na web se kvůli datové velikosti hodí rozlišení tak do 200×200 pixelů (cca 5-8kb). Obrázky vám bude snímat a posílat na ftp server program BooruWebCam ke stáhnutí na www.booru.net . V sekci download naleznete booruWebCam 1.2.99-special edition (312kb ZIP). Dále je potřeba nějaký ten server s ftp přístupem a stránka se scriptem (přesněji se zdrojovým kódem bude to v html).
Instalace BooruWebCam

Je to jednoduché, rozbalte (rozzipujte) a podle instrukcí nainstalujte.Hi.
Nastavení BooruWebCam

Po spuštění BWC(booruWebCam) se vám ve spuštěných aplikacích (ve Win XP vpravo dole na monitoru) zobrazí nová šedá ikonka. Klikněte na ní pravým talčítkem myši a vyberte “settings”. V položce “ftp” nastavte připojení k vašemu ftp serveru (pozor na cílové adresáře). V položce “image” si můžete vybrat kvalitu výsledného JPG, jestli chcete na obrázku datum, popisek na obrázku, a obnovování obrázku v vteřinách. Další položkou z menu je “camera setting -> format..” zde nastavte velikost obrázku. Používám 176x144px. A mělo by to být všechno, pokud nepoužíváte atypickou instalaci operačního systému nebo deset kamer. Doporučuju ještě v “ftp settings” zaškrtnout položku zaškrtnout”stop on all FTP errors” aby vám to hlásilo chyby spojení s ftp serverem.Také zaškrtněte pasivní přenos ftp (dole v okně).
Zdrojáky pro web

Zdrojový kód se skládá ze dvou čístí. První je IFRAME ve stránce a druhý je samostatná stránka načítaná do IFRAME.Upravte si je dle potřeby, je to html4.01

IFRAME do stránky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..