Webové stránky lidštější a virtuálnější

Napadlo vás někdy zkusit udělat internet více osobitějším, virtuálním, přívětivějším ?

Tato věc se dá řešit u klasických webových stránek na straně serveru i klienta (stránky v prohlížeči). Na serverové straně je potřeba dynamické generování s větším množstvím proměných a na straně klienta samozřejmě možnost výběru. Díky CSS patří již na některých webech k výběru možnost layoutu nebo barvy nebo kombinace layoutu s barvou. Většinou to bývá nazváno přizpůsobení nebo personalizace. Proč ale neudělat možnost většího výběru? Možnost vybrat si layout k němu barvu a popřípadě si layout vytvořit podle své potřeby. Provedení nevidím ani moc složitě, akorát to vyžaduje používat při generování systému šablonovací systém. Tedy skládané xhtml a skládané css podle proměnných (např.:PHP).

Takto uděláme stránky více osobitější, ale co je udělat virtuálnější? Kulaté tvary, stíny, to vše tu bylo. Ale jak udělat pohyblivou stránku bez použití flashe? Snad jen s javascriptem. To není špatné. Ale nejjednodušší metoda by byla použít obrázky s kosými pohledy o minimální velikosti a klikací stránku, animace by se dala částečně udělat pomocí javascriptu. Ale takovéto řešení by bylo nereálné a myslím si ž;e by nebylo vizuálně dobré. Napadlo mě ještě použít klasickou stránku s flashi v odkazech s malými účelovými flashi, které by tvořily animaci s metodou přednačítání flashe pro urychlení přechodu mezi stránkami.

Rád bych se pokusil něco podobného vytvořit, pokud máte nějaký web, kde by se tento pokus dal aplikovat, ozvěte se mi. Chci prostě zkusit něco nového, neprobádaného a výsledky? Ví Bůh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..