Zase bastlím weby

Vytěsnil jsem si trochu času, abych mohl vytvořit své nápady na weby. Od té doby co jsem kromě zaměstnání začal studovat vysokou školu je čas pro mě vzácná věc. Přes den jsem v práci a večer a o víkendech zpracovávám dávky do školy. Školu jsem teďka do začátku ledna odsunul na druhou kolej, snad si trochu vyprázdním hlavu. Časem mi v hlavě uvízli tři myšlenky na weby. U první čekám na uvolnění domény, druhá myšlenka je v pořadníku a třetí jsem rozpracoval v phpku jako základní funkčnost. Objednal jsem zároveň i doménu, tak se samozřejmě pochlubím až bude vše na vlastní doméně.

Budu muset zase nějak vyřešit design pro nový web, protože jsem na design lama. Ale osvědčil se mi postup outsorcingu designu u free mp3, design navrhl Lukáš Voplakal (ldesign.cz) a pěkně to nakódoval Lukáš Mačí (maciweb.net). Oba Lukáše Vám můžu doporučit, práce je rychlá, bezchybná a za přijatelnou cenu. Dost jsem freemp3.cz zanedbával poslední dobou, tak jsem si najal prvního stálého brigádníka, který mi doplňuje texty písní. Myslím si, že to byla dobrá volba, Lion438 je komunikativní a spolehlivý. Díky novým reklamám pro obsah z Google Adsense mi stouply příjmy webu a tak mám Liona i z čeho platit, aby web nebyl ve finanční ztrátě.

S tímhle blogem to byl taky dobrej restart. Po více jak roce jsem opět stál před otázkou aktualizace tohoto profesního webu. Se stejnopu otázkou jsem se potýkal i loni, držím se zásady, že web potřebuje jednou ročně rekonstruovat. Nevěděl jsem, jak s tím pohnout, tak jsem se hóóóodně zamyslel co vlastně od tohoto webu očekávám. Došel jsem k závěru, že současný styl nemá smysl podle hesla :”Odliš se nebo zkrachuj”. Víceméně neúspěšná lákadla na tvorbu webu s hesly “validní web, použitelnost, copywriting, optimaliazce pro vyhledávače” jsou na webu profláklá a má je na webu každý bastlil, který si jako svoji referenci zbastlil alespoň svůj web. Na druhou stranu, již dlouho zaniklý blogovací systém BLOQ mi už nevyhovoval (i když ve své době to byla bomba). Po chvilce googlování jsem se rozhodl pro WordPress a nějakou free template. Moc se mi líbí tenhle design od Vladimira Simovice (aka Perun).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..