Dvě chyby webovek živnostníků

Když si firma nechává dělat webové stránky, aby byly “taky” na tom internetu, tak se obrátí na nějakého svého potomka, v lepším případě na lokálního webaře. Většinou to dopadne bídně. Týden se řeší design, jak to má vypadat a už si nikdo nevzpomene na vlastní doménu nebo samotný obsah webu. Přitom hodnotím tyto dvě věci (doména, texty) jako dvě hlavní a základní chyby prezentací firem lokálního charakteru.

Doména je důležitá! když jdu po našem maloměstě a kolem sebe vidím na autech webové adresy “nejlepsi-novotny.webzdarma.cz” nebo “kartex.eurohujer.cz” tak mi vstávají hrůzou vlasy na hlavě. Obě adresy jsou krkolomné a ani nevyjadřují o čem to je. Adresy jsou smyšlené, ale vyjadřují poentu, že první nabízí malířské služby a druhá je restaurace s ubytováním. Vlastní doména dneska stojí pár stovek, tak nevidím důvod proč v sebeprezentaci, používat zdarma domény třetího řádu.

Druhý prohřešek jsou texty na webu. Když už někdo přijde na web, tak se chce dozvědět, co ten dotyčný (živnostník, firma) dělá, jak ho kontaktovat a co to bude asi stát. Jenom název, telefonní číslo a mrtěsuper design s hustokrutejma stínama asi návštěvníka nepřesvědčí, když konkurence je na dvě kliknutí (první klik zpět na vyhledávač, druhý klik na konkurenci). Základem by měl být text, který popíše čím se zabýváte, proč si vás vybrat a jak vás kontaktovat.

Doména se dá koupit, ale s texty bývá potíž. Není inspirace a někdy vlastní text při čtení vypadá divně. Prostě nechuť psát ty texty pro web. V takovém případě pomůže nájemný textař (copywriter), který se zabývá copywritingem (psaním prodejních textů). Pokecá s vámi co děláte, proč to děláte a jak to děláte (checht) a sepíše vám texty, které návštěvníka zaujmou a přesvědčí, že má zavolat zrovna vám. Chceteli vylepšit vaší webovou prezentaci, zkuste kontaktovat Martina Sovu, který vám pomůže s vaším textem a napíše vám texty pro váš web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..