Chyťte ho lumpa! (aneb socialismus v nás)

Poslední dobou se na netu vyskytují tendence šířit lež o tom, že když se na blog začnou psát placené články, tak blog přijde o návštěvníky. Aktuální počet napsaných článků přez Placlu je 1380 (v čase psaní tohoto článku) a zatím jsem nezaznamenal reakci, že by si někdo z blogerů stěžoval, že mu klesla návštěvnost. Spíše se jim zvedla, protože tvoří na blog nový obsah, který táhne nové návštěvníky. Do Placly se přidávají nově i odborné eziny, kteří Placlu používají jako studnu poptávek po reklamních článcích, které se jim hodí do obsahu. Zato zaznamenávám furt omílání hlouposti o tom, že placené články snižují návštěvnost. Héj, chci důkaz místo keců!

Další vtipnou akcí je snaha chytit lumpy, kteří píšou placené články. Ano, chytit lumpy! Osobně si myslím, že to plyne ze socialismu zakořeněném v nás “čecháčcích”. Motivací je asi závist, že někdo dělá za peníze něco, co jiný dělá zadarmo. Proč taky dělat něco zadarmo, když mi za to klidně někdo zaplatí? Je to takové: “chcípla mi koza, ať sousedovi chípne taky”. V této hře se moc nedaří chytačům, zatím jsem zaznamenal dva odhalené články, aktuální skóre je 2:1378. (Tip: 2 placené články jsou i na tomto blogu, takže mě nečtěte!).

V poptávkách se objevil nový trend, jsou to články bez odkazu. Je zakořeněné v myšlenkách, že k placenému článku patří i odkaz někam. A najednou tam není…… Pátrání po tajích marketingu jsem našel vysvětlení. Někteří prodejci jsou ve vyhledávačích první, nemají konkurenci a přesto neprodávají. V čem je problém? Nikdo o jejich produktech neví! Placené články jsou jedna z možností jak informovat čitatele o službě nebo zboží. Zaujmutý čtenář si pak dotyčnou bezkonkurenční firmu najde ve vyhledávačích sám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..