Domény pod vlastní správou aneb snižujeme náklady

V oboru webhostingu a správy domén nejsem zběhlý, ale okolnosti mě donutily se tomu věnovat. Dále budu popisovat svoji zkušenost a postup co jsem dělal. někomu by to mohlo pomoci.

K provozu webu jsou potřeba tři věci: doména, hosting a DNS. Nejdříve je potřeba si koupit nějakou tu doménu. Já jsem se zaregistroval jako plátce u General registry v jejich online aplikaci Domainmaster. Zároveň si tam pak musíte zaregistrovat kontakt. A objednat si doménu. Jejich nápověda je dostatečná a pokud jste natvrdlí, tak mají rychlou telefonickou a emailovou podporu (i já jsem byl natvrdlej). Pokud máte více jak 20 domén, vyplatí se zaregistrovat jako partner.

Když už máte doménu, tak je potřeba ji někam nasměrovat, kde jsou fyzicky uložené stránky. U mě to bylo na Hostgator a platil jsem Paypalem. Obědnal jsem si tedy hosting na Hostgaotru zaplatil z bankovního konta přes Paypal a obrdžel emailem DNSka. Na Domainmasterovi jsem si vytvořil NSSET. To je něco jako přezdívka pro vaše dns. A tu přezdívku pak přiřazujete k doménám. K nastaveníhostingu, databáze, souborů mají na hostingu Cpanel. A vše bylo hotovo, není to tak těžké jak to vypadá.

Nyní trochu ekonomického propočtu, aby jste viděli v čem je ta úchvatná změna. Dříve jsem platil za 7 domén(7×290 Kč) a sedm hostingů(7x1000Kč) ročně 9030 Kč. Nyní platím za 7 domén(7x319Kč) a za jeden hosting(1x2100Kč) celkem 4333 Kč. A to je skoro polovička. Snažím se mít na každý web vlastní doménu. Dříve mě tedy vyšel jeden web minimálně na 1290Kč ročně a dnes je to 319Kč + podíl na hostingu 300Kč=619Kč . S dalšíma doménama samozřejmě klesá cenová náročnost.

Také přemýšlíte o Hosgatoru ?

1 Reply to “Domény pod vlastní správou aneb snižujeme náklady”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..