Začal jsem převádět domény

Začal jsem převádět domény na nový hosting za urputného boje s Cpanelem a Domainmasterem. Stal jsem se plátcem a převádím postupně domény na sebe a měním dns . Trochu jsm bojoval s novým názvoslovím a pravidlama, která platí od 1. října. Takže jsem zjitil, že k doméně se nepřiřazují jednotlivé dns, ale NSSET. Nsset je něco jako přezdívka pro ty dva dns servery. Takže nejdříve vytvoříte nsset a pak ho teprve přiřadíte k doméně. Je to krok navíc, ale do budoucna pokud hostujete domény na nějakém hostingu, tak se vám budou rychleji měnit (nebo utíkat k jinému hosterovi) dns záznamy. Prostě jenom změníte detaily nssetu.
Díky hostingu u Hostgatoru mi klesla náročnost domény z nějakých 1300 Kč ročně na nějakých 400 Kč na jednu doménu (čím více domén, tím více se mi to bude blížit 300 korunám). Najednou se mi objevují znova myšlenky na drobné weby, které vydělávají málo (do 1500 Kč ročně) a dříve jsem je házel za hlavu. Pro někoho rychlého tu mám slevový kód pro registraci a objednávku na hostgatoru: “404PAGE” (hádejte kde jsem ho našel). Takže pokud si chcete objednat hosting u Hostgatoru stačí kliknout na baner.

První jsem převáděl vymena-odkazu.cz (což nebyl chytrý nápad). Při té příležitosti jsem zjitil, že Seznam změnil xml pro zjišťování s-ranku. Tak jsem kontrolu přítomnosti ranku k přidáváným webům do seznamu vypnul. Jsem zvědavý jestli se udrží současná kvalita inzerujících na výměně nebo jestli to začnou zahulákávat deníčky a podobné antiweby. Při příští aktualizaci webu na “alfa” se kromě nových funkcí budu muset na ten s-rank znova kouknout.
Po spuštění výměny odkazů se rychle objevilo několik podobných českých webů. Takže mi vznikla konkurence a nějak ji musím zase utéct, tedy nabídnot větší přidanou hodnotu. Jsem zvědavý za jak dlouho novou funkčnost přejmou “konkurenční” weby.

2 Replies to “Začal jsem převádět domény”

  1. ta cena je fakt zajimava. zajimalo by me, jak moc je to pomalejsi, kdyz se jedna o zahrananicni server ci jake to ma nevyhody. Vyhoda je urcite, ze je to levnejsi, ze?
    Jinak nefunguje mi zobrazeni RSS. co s tim?

  2. Rozdíl v rychlosti je vpodstatě zanedbatelný. Nevýhodou je například limit 50 emailů za hodinu (pop3 i mail v php), nicméně limit se dá po dohodě se supportem zvýšit. Taky mají omezení na 2000 souborů ve výpisu složky, pokud se připojíš přes ftp klienta. Takže pokud nahráváš do jedný složky 3000 souborů, tak jich uvidíš jen 2000 a zbytek můžeš přepsat aniž by se tě ftp klient zeptal. Tenhle limit zvýšit nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..