Je to na dobré cestě

Trochu jsem od června zapracoval na pracevokoli.cz a posunul ji v návštěvnosti na cca 500 lidí/den což je přibližně desetinásobek toho co před třema měsícema. Hodně mi v tom pomohlo Google webmaster tools. Když se dobře pochopí co dává za data, tak se z toho dá dobře pochopit co webu chybí a jak ho v serpu dotlačit kam je potřeba. Stačí potom jenom malé změny na webu a hlavně čas, pan G reaguje jak důchodce na klakson projíždějícícho auta. Ale třeba je to jejich záměr.

Marketing přes letáky na pracácích skončil nakonec po měsíci finančně na nule. Takže jsem se rozhodl to nechat na pozdější čas až přestane návštěvnost stoupat bude potřeba použít větší násilí na získání relevantního traficu. V budoucnu při větším objemu traficu se mi snad podaří získat větší CPM z traficu a pak to bude zisková záležitost.

Smlouva s novým společníkem na expanzi Placly do Francie je hotová a podepsaná, tak se příští týden začne skutečně pracovat. Už se na to těším, je to nová výzva. Výzva je klonovat český specifický produkt pro jinou mentalitu. Viva la France!

Trafic na blogové farmě roste tempem 10% měsíčně a nějak mě to neuspokojuje. Nejsou to výsledky jaké bych si představoval. Farma si na svůj provoz vydělá a něco zajímavého z ní i zbude, ale je to takové nijakovaté. Tak jsem nastartoval mé oblíbené úplatné pisálky, abych dodevolopoval zbytek volných domén a pak začnu ladit jejich obsah, aby byly uživatelsky lákavější. Zároveň na větším vzorku blogů budu moci lépe statisticky analyzovat úspěšnost změn. A ty úspěšné objevy zvláště aplikovat na blozích s největším traficem.

1 Reply to “Je to na dobré cestě”

  1. Ahoj. Proč z toho textu pracevokoli.cz neuděláš odkaz? Píšeš tady o tom, jak se ti zvedla návštěvost, ale přitom sám sebe připravuješ o zpětnej odkaz. Podle mě, kdybys to udělal stejně, jako v tom odkazovaném článku (před třema měsícema), tak by to bylo v pohodě a ničemu by to neublížilo (naopak).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..