Nečekaní vizionáři webového undergroundu

Prohlížím statistiky odkuď nám zákazníci chodí na Placlu a přitom jsem zabrousil i na jedno staré vlákno na Wetrbhu, při čtení jsem si uvědomil, že vlastně někteří webaři byly před dvěma roky dobří vizionáři. Ti, kteří změnili jejich slova na činy mají dneska dobrej “džob snů” a vydělávaj s malou námahou (vidím vás a studuji vás!).

První je komentář Draga:
Zrovna dneska jsem probíral s kamarádem trendy v blízké době a tématické blogy se nám zdáli jako hodně dobré investice. Důležité je kolem nich vybudovat nějakou komunitu, které když se něco doporučí tak si to půjde minimálně okoknout. Bude to chtít více blogů a hodně času se jim věnovat, ale mohlo by to v následujících letech stát za to. Hodně všeobecných blogů, které jsou o všem, ale zároveň o ničem právě nemá vybudovanou komunitu. Jsou jen skladištěm bezplatného obsahu, kolem kterého je PPC reklama.

Na webových farmách vidím, že pokud někdo vybuduje blog (web) s větší návštěvností a přidá k tomu komunitní blbosti, tak si ten blog získává návštěvníky i mimo SERP. Sami návštěvníci lákají přivádí další návštěvníky. Traffic přitáhne další traffic. Poslední dobou zjišťuji, že webový traffic je ta nejlepší webová komodita! Velké portály neprodávají ranky ani neprodávají tapetování SERP, oni prodávají trafik (každý to nazývá jinak). V tomhle vidím na trhu díru, oborově zaměřený trafik, který se dá vytvořit na oborových blozích.

Druhý komentář je od Vembla:
Ještě mám k těm PR článkům jednu takovou možnost výdělku, co mě napadla. Řekněme, že by někdo dal dohromady 100 PR článkových webů zaměřených na různá témata (například články o hostingu, články o hračkách, články o ….)…………….Tak když k tomu přičtu hosting a obnovu domény, řekněme, že se dostanu na částku 1600 Kč za rok (v prvním roce), respektive 500 Kč za rok v následujících letech……………………………………………….Pokud bys dokázal na jednom webu vydělat měsíčně 250 Kč, máš to celkem 3000 Kč za rok, respektive 300 000 Kč za rok pro 100 webů, po odečtení nákladů ti stále zbyde 108 000 Kč čistého v prvním roce, respektive 240 000 Kč v letech následujících…………………………………………A těch 40 000 Kč hrubého za měsíc ti snad na živobytí stačí.

Druhý komentář je o o PR webech, které jsou již za zenitem, ale přesně tento princip pasuje na normální obsahové weby (blogy). Je to jako v jakémkoliv jiném podnikání, stačí najít vydělávající princip a pak ho násobit, jak jednoduché! Když k tomu trochu použijete kouli na krku, aby z toho nebyla jednorázová akce, tak máte dojnou krávu s relativně dlouhým životem.

1 Reply to “Nečekaní vizionáři webového undergroundu”

  1. Nevím, zda počítám správně, ale u toho Vembla to není 40k, ale 20k hrubého. Pokud to teda nepočítá jako mzdu, což je hovadina. U mzdy si neuplatníš náklady a tudíž si zdaněn necelými 50%. Kdežto v tomto případě si uplatníš náklady a tudíž si zdaněn mnohem méně, případně nulou. Takže to je velmi zkreslené.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..