Směřování projektů se mění (volné myšlenky)

Začal jsem díky spolupráci s UVM interactive konečně předělávat systém Placly na lehce ajaxovou verzi. Systém má díky několika updatům v sobě dost velkej technnologickej dluh. Zároveň pořád není vnitřně dodělanej update na přechod na jazykové verze. Takže rovnou předělávám celý zdrojový kódy systému.

Už více jak rok pořád neúspěšně (lenost, výmluvy, pohodlí) se snažím o expanzi na zahraniční trhy. Naposledy jsem začal pracovat na polské verzi, ale nakonec jsem to zabalil. Rozhodl jsem se, že když už předělávám systém, tak ho udělám, tak abych ho mohl spustit ve více jazycích odděleně od sebe.

Původně jsem chtěl spouštět jednu jazykovou verzi po druhé a vždy si na tom trhu najít společníka, který by měl na starosti celý trh a podíl na zisku Placly. Webový trh (seo,sem) je v různých zemích natolik různorodě vyspělý, že strefit s Placlou do správné doby, kdy je trh již dost vyspělý je sázka do loterie. Proto jsem se rozhodl, že zkusím více jazykových verzí bez podpory a když uvidím, že se některé verze chytá, tak ji budu podporovat.

Další změna ve směřování je jít od plánu mít lokální obchodníky. S tímhle se mi fakt nepodařilo prorazit. Dneska se snad nikomu nechce normálně makat. Zjistil jsem, že oslovovat se dají celkem úspěšně firmy pomocí telemarketingu. Po testování na mě a potom na učetní jako telemarketéři, jsem zaměstnal holku, která na starosti jenom volat a nabízet služby Placly. Zdá se mi, že celkově je telemarketing u nás v čechách málo využívanej, přitom mi to připadá stejné jako ppc. Všechno si můžete měřit, testovat a ceny jak v PPC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..