Nový byt a co jsem nestihl vykvákat

Poslední dobou jsem nějak mimo (asi jako furt). Pořídil jsem si na byt v Praze 9 ulici Drahobejlova a v současné době ho rekonstruuji. Rekonstrukci se snažím dělat sám k obrazu svému, jenom na rekonstrukci elektriky jsem si najmul elektrikáře. Od nového bytu si slibuji lepší dopravní dostupnost po Praze a rychlejší internet (který nepadá, viz mé dřívější pracovní výpadky). Koupil jsem ho přes realitní kancelář Europrague.cz, kterou mohu doporučit. Při shánění bytu jsem měl tu čest jednat s mnoha pražskými realitkami a celkem to byl děs a hrůza, ale v této kanceláři mají dámy rozum a o klienty se dobře starají.

Shodou okolností se s počátkem rekonstrukce rozthl pytel s nabídkami na práci a je mi celkem líto, že jsem je musel odmítat. Snad takový zájem o mé služby bude i v květnu. Využil jsem nabídku Davida Špinara a navštívil zdarma jeho školení přístupnosti. Musím ho pochválit, i když nejsem asi ta pravá cílová skupina. Celé sezení bylo ucelené, mělo hlavu a patu a bylo podáno ve sruzumitelné podobě. Doporučuji ho pro začínající tvůrce profesionálního webu a vedoucí (managery) týmů IT. Nemusíte umět kódovat (programovat), aby jste pochopili dnešní nároky kladené na webové aplikace (prezentace). Potkal jsem tam Ivoriuse a Filosofa, kteří se ukázali jako plní humoru.

Jelikož jsem již začínal pociťovat nedostatek webové vizitky, po tom co jsem si na doménu místo prezentace dal blog, nechal jsem si udělat webovou vizitku na volné noze. Tento placený zápis za ty peníze se určitě vyplatil, ozvali se mi lidi, se kterýma bych se jinak do xeftu (kontaktu) nedal.

Jelikož se teď aktivně nezabývám svými weby, tak jsem rád, že běží celkem samostatně a kromě inzerce nevyžadují moji pozornost a vydělávají. Na druhou stranu se mi tříbí myšlenky na potřebné změny jednotlivých webů (rozumněj minimalizace administrace, maximalizace návštěvnosti a výdělku). Sám jsem překvapen jaké perfektní (alespoň na první zamyšlení) nápady mě napadají při “natahování” omítky nebo sekání elektriky 🙂

Motto pro dnešní den: I omítka se dá zmršit jako webová aplikace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..