Zrychlení stránek 2. – Statistika na začátek

Proč statistika stránky (stránek)
Nejdříve musíme zjistit z čeho vycházíme a jaké hodnoty budeme upravovat. Vhodné je začít na hlavní (úvodní) stránce webu a pokračovat na zbylé podstránky. Hlavní stránkou je dobré začínat, protože hlavní stránka webu je vývěsní štít celého webu. Někteří uživatelé přijdou na vaše stránky takzvaně záchodovým okénkem přes vyhledávače na podstránky. Ale pokud je stránka zaujme určitě si budou chtít prohlédnout web a tak hlavní stránku taky neminou.
Celková velikost načítané stránky
Pokud návštěvník přijde na stránku, jeho prohlížeč stáhne vše co ke stránce patří (zdrojový kód, grafiku, styly, scripty, reklamy).
Počet tcp-ip požadavků
Požadavek je každé spojení mezi prohlížečem stránek a serverem. Každý samostatný soubor (obrázek…) potřebuje jedno spojení. Jak jsem již zmínil jedno spojení vyžaduje přibližně 0,2 vteřiny. Pokud tedy máte 5 objektů na stránce, potřebuje stránka pro požadavky 1 vteřinu.
Rychlost zpracování serverem a uživatelským programem
Tato hodnota sem patří také, ale zatím bych ji vypustil a vrátím se k ní někdy později
Zjištění hodnost internetovými službami
Ke zjištění se dá použít tento nástroj. Zadáte adresu stránku a sočítá vám to spoustu statistik. Bohužel je v angličtině. Odkaz:Web Page Analyzer
Jak uložit a co sečíst
Tenhle odstavec je určen těm co nerozumí angličtině a neví jak na to.
Do prohlížeče napíšete adresu stránky a po kompletním načtení stránky si stránku uložíte na harddisk. V internet exploreru je to “start – uložit jako” kde si vyberete vhodný adresář a uložíte. Potom pomocí nějakého správce souborů (průzkumník, wincommander,salamander) si zjistíme velikost samotné stránky a adresáře který se nám k tomu vytvořil. Tento adresář obsahuje veškerou grafiku, reklamy, styly a scripty patřící ke stránce. Obě velikosti (stránky a adresáře) sečtěte a máte celkovou velikost stahované stránky. Počet spojení zjistíte spočítáním všech položek v adresáři u stránky s přičtením stránky. Jedna stránka+x souborů.
Tak co jsme zjistily
Jako maximální velikost stránky bych určil 100 kb.Ale pokud vaše stránka má pod 20-30 kb je to báječné! Více jak 5 požadavků (tcp-ip) je špatně. Má li vaše stránka nad 100kb a 5 požadavků, vězte, že to je špatné a chtělo by to s tím vážně něco udělat. Protože většina návštěvníků vaši stránku ani neuvidí, nevydrží čekat a zmáčkne tlačítko zpět. A k prohlížení webu se vůbec nedostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..