Zrychlení stránek 4. – komprese grafiky

Proč komprimovat grafiku
Komprimací grafiky dosáhnete zrychlení načítání stránek, zároveň při rychlejším načítání a zobrazování stránky se zdá, že stránka rychle pracuje a uživatel snese psychicky delší načítání daleko lépe.
Jak komprimovat grafiku
Nejjednodušší je grafiku odstranit ze stránky úplně, ale to určitě nechcete. První možnost je použít dynamickou komprimaci (kvalitativní filtry). Nejlépe to zvládá formát JPG. Pokud máte obrázky ve formátu GIF, tak jenom převedení do formátu JPG vám ušetří nějaký ten kb. Další možností je zobrazovat zmenšené fotky. Udělat jejich zmenšenou (ořezenou) verzi. Zmenšenou verzi použít jako klikací odkaz na samostatnou stránku, kde bude fotka v originální velikosti a kvalitě. I když i zde bych použil kvalitativní kompresi. Protože kromě plakátů je 100% kvalita zbytečná. Na webu běžně stačí 60% kvalita grafiky aniž by si toho uživatel všiml třeba na velkém monitoru s velkým rozlišením.
Redukujte grafiku
Pokud máte na stránce spousty grafiky a stránka je graficky složitá, zkuste popřemýšlet o možnosti odstranění části grafiky a zjednodušení vzhledu stránky. Pokud nemáte specializovaný web na vizuální část tak mnoho grafiky rozptyluje návštěvníka na stránce. Ve skutečnosti je návštěvníkovi vesměs fuk jestli vaše stránka má grafiku nebo ne. Návštěvníky zajímá obsah. Zkuste třeba část svého grafického vyjádření přepracovat z natahovaných obrázků do CSS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..