Webové farmy žijí dále

Dříve jsem měl vlastní farmu o pár desítkách webů kvůli reklamě (MFA). Časem jsem farmu nechal expirovat a zbylo mi z ní asi deset webů. Díky Placle jsem nahlédl pod pokličku českých webových farmářů a dost jsem se naučil. I na našem malém webovém pískovišti jsou blogové farmy o stovkách blogů. Jsou dost kvalitní, jednotlivé blogy nejdou rozeznat od normálních fan blogů. Je za nimi hodně práce, někdy i několik let práce.

V současné době opět buduji farmu. Není to už jenom MFA farma, je to farma zcela obyčejných tématických blogů. Hodně mě v tomhle myšlenkově postrčil i business Demand Media. Kombinace vyhledávaných víceslovných dotazů, levného zdroje originálních článků a masového nasazení je hustokrutá. Začlo mě bavit honibrkovství nad statistikama návštěvnosti.

Demand Media měli chybu v business plánu, neměli obsah decentralizovaný, lehce se dali potopit. Zároveň si myslím, že malé tématické weby mají velkou šanci na dlouhý život. Na jedné straně jsou tu velké všetématické novinové weby a na druhé straně díra v podobě malých tématických webů.

Výhoda malých tématických webů je, že se dají různě křížově financovat a nejsou závislé na jednom zdroji peněz jako v případě MFA.

ps: odkoupím vaše mfa farmy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..